Aleea pietonală Gării va putea fi traversată dinspre strada Vasile Alecsandri spre strada 1 Mai de către autovehiculele participante la trafic

Începând de luni, 13 mai 2013, aleea pietonală Gării va putea fi traversată dinspre strada Vasile Alecsandri spre strada 1 Mai de către autovehiculele participante la trafic în municipiul Giurgiu. Se va circula în sens unic, dinspre Bd. Bucureşti, strada Vasile Alecsandri, strada 1 Mai, până la strada Victoriei.

Artera de circulaţie va fi semnalizată cu indicatoare şi marcaje rutiere corespunzătoare. Comercianţii de pe aleea pietonală Gării vor putea face aprovizionarea pe intrarea din dreptul sensului giratoriu din Piaţa Gării şi pe intrarea de la CEC, deoarece aleea pietonală va fi blocată cu jardiniere în cele două capete deschise circulaţiei rutiere.

Ultima modificare: 12.05.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Anunţ privind efectuarea lucrărilor de dezinsecţie pe raza municipiului Giurgiu